مقررات میز امانت کتابخانه مرکزی

ساعات کاری کتابخانه: کتابخانه از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30 الی30:14 می‌­باشد.

در زمان شیوع کرونا و الزام رعایت پروتکل­های بهداشتی کتابخانه از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30 الی 14 آماده خدمت­‌رسانی می­‌باشد.

افراد مجاز به عضویت: اعضای هیأت علمی ، دانشجویان و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی کرمان

مدارک لازم جهت عضویت:

الف) اعضاء هیأت علمی و کارکنان: تکمیل فرم مخصوص عضویت جهت تأییدیه از کارگزینی محل خدمت به انضمام  عکس اسکن شده با فرمت JPEG و کپی کارت ملی.

ب) دانشجویان: دانشجویانی که اسامی آنها در لیست اعلامی از طرف آموزش کل نمی‌­باشد باید به صورت آنلاین فرم ثبت‌­نام و عضویت کتابخانه را در سایت lib.sirums.ac.ir  تکمیل  و  جهت تأیید عضویت خود به میز امانت کتابخانه مرکزی یا کتابخانه محل تحصیل خود مراجعه نمایند. ضمناً نام کاربری و رمزعبور اولیه، شماره دانشجویی می‌­باشد.

امانت و گردش کتاب:

با توجه به نظر مسئول میز امانت کتابخانه مربوطه و براساس موجودی کتاب، حداکثر تعداد روزانه امانت کتاب به شرح ذیل اعلام می‌شود:

افراد عضو

تعداد کتاب

مدت امانت

اعضای هیأت علمی

7جلد 30 روز

دانشجویان دکترای تخصصی و ارشد

7 جلد

15 روز

دانشجویان دکترای عمومی

5 جلد

15 روز

دانشجویان کارشناسی

5 جلد

14 روز

کارمندان

5 جلد

14 روز


نکات:

 1) به همراه داشتن کارت دانشجویی برای دانشجویان و کارت ملی برای اعضای هیأت علمی و کارکنان در هنگام مراجعه به کتابخانه الزامی می‌­باشد.

2) امانت 2 نسخه از یک عنوان کتاب به طور همزمان امکان­‌پذیر نمی­‌باشد.

3) امانت با کارت سایر دانشجویان امکان‌­پذیر نمی‌­باشد.

4) جهت استفاده از کتب کتابخانه و مطالعه در سالن، مراجعه به میز امانت الزامی است، تا در سیستم امانت سالنی  به نام فرد متقاضی ثبت گردد.

مدت زمان امانت منابع کتابخانه:

کتاب‌های مرجع: یک روز

کتابهای غیر مرجع: پانزده روز

سی دی و منابع الکترونیکی: سه روز

تمدید و رزرو منابع کتابخانه: در صورت نداشتن تأخیر و رزرو نبودن منابع، تمدید تا 3 نوبت امکان­‌پذیر می­‌باشد. ضمناً کتاب‌های مرجع شامل بند فوق نمی‌­باشند.

جریمه دیرکرد کتاب: امانت­‌گیرنده بایستی در تاریخ مقرر کتاب را به کتابخانه تحویل نماید. چنانچه کتاب در وقت مقرر بازگردانده نشود از 1تا 6 ماه کارت مربوطه، مسدود و تأخیرهای سالیانه با اهداء کتاب‌های ضروری و مورد نیاز به کتابخانه جبران می­‌گردد .

جریمه آسیب به کتاب امانتی: در صورت ایجاد هر گونه خسارت به کتاب، عضو موظف است طبق نظر مسئول میز امانت نسبت به ترمیم و یا تهیه نسخه دیگری از همان کتاب اقدام نماید .

جریمه کتب مفقودی: اعضا بایستی علاوه بر جریمه دیرکرد، یک نسخه از کتب مفقودی را تهیه و به کتابخانه تحویل نمایند .

نکته: با توجه به باز بودن سیستم کتابخانه،ورود کلیه اعضاء به مخزن کتاب آزاد می‌­باشد و در صورت مشاهده هر گونه تخلف و خروج بدون مجوز منابع،کارت عضویت فرد مسدود و به کمیته انضباطی معرفی می‌­گردد.

تسویه حساب: تسویه حساب کتابخانه مرکزی منوط به تسویه حساب کتابخانه واحد محل تحصیل و کتابخانه سایر واحدهای آموزشی تابعه دانشگاه می­‌باشد. جهت تسویه حساب، دریافت برگ تسویه حساب از بخش پایان نامه الزامی می‌­باشد؛ لذا تحویل یک نسخه CD فایل Word و PDF از پایان­‌نامه با فرمت مخصوص(راهنمای فرمت مخصوص)جهت کتابخانه مرکزی، به هنگام تسویه حساب الزامی است.

تماس با ما

 

آدرس:  سیرجان- خیابان ابن سینا- بیمارستان قدیم امام رضا(ع)-دانشکده علوم پزشکی-کتابخانه مرکزی

تلفن: 03442234513 داخلی:525

پست الکترونیک: centlib@sirums.ac.ir

کد پستی :7816916338

Template Design:Dima Group